logo
Çağrı Merkezi;
0332 330 0 331
Bize Yazın;
[email protected]

Sık Sorulan Sorular

Kent Wifi İletişim Hizmetleri Ltd. Şti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Ulusal internet servis sağlayıcı Lisansı alarak internet pazarındaki yerini almıştır.

Kentwifi Karapınar'da müşterilerine daha kaliteli ve ucuz interneti kullandırmak için Kablolu ve Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmeti Sunmaktadır.

Kablo(suz) anlamına gelen wire(less); bilgisayarların birbirleri yada bir erişim noktasının (Access Point) radyo sinyalleri kullanarak veri iletimi yapabildikleri teknoloji bütünü için kullanılan yaygın isimdir.

Fiberoptik kablolar ile ana pop noktasına ulaşan yüksek kapasiteli internet, pop noktası üzerindeki anten yardımı ile radyo sinyaline dönüştürülmektedir. 2.4 GHz ve 5 Ghz frekansından yayın yapan vericinin sinyali yakındaki başka bir verici tarafından replike (replication) edilerek kapsama alanı genişlemektedir.

2.4 GHz wireless özelliği bulunan her tür mobil cihaz, ayrıca her marka model kablosuz internet alıcısı (wireless client) ile bağlantı kurmanız mümkündür. Ayrıca 5Ghz alıcı cihazlar ofis ve ev kullanımlarında sinyal gücünün yüksek olduğu bir noktaya wifi alıcı yerleştirmeniz daha performanslı bir bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

KentWifi abone merkezine gelerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kullandığımız üyelik sistemi ile yapılan tüm bağlantıların kayıtlarını tutmaktayız. Ancak yaptığınız veri transferinin şifrelenmeden (No-Encryption) iletildiğini belirtmek isteriz. Yaptığınız bağlantılarda https bağlantıları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bu konudaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Sizlerden gelecek talepleri değerlendirerek kapsama alanımızı genişletmek başlıca hedefimiz olacaktır. Bir çok ilde partnerlik yapacak firmalarla iletişim halindeyiz.

Lütfen öncelikle Paket aktivasyonunuzu sorgulamak için 0332 330 0 331 nolu çağrı merkezini arayınız, eğer kotanız veya süreniz dolmadığı halde sürekli giriş sayfasına yönlendiriliyorsanız lütfen bilgisayarınızı tamamen kapatıp tekrar açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. Sorun düzelmez ise teknik destek hattımızı arayarak 0332 330 0 331  yardım alabilirsiniz.

Kablosuz ağ listesinde hiçbir ağ adı görünmüyorsa kablosuz ağ adaptörünüz bilgisayar üzerinden kapatılmış, devre dışı bırakılmış veya sürücü yazılımı silinmiş olabilir. Bu üç sebep üzerinde bilgisayarınızda inceleme yaparak sorununuzu düzeltebilirsiniz.
Yukarıdaki sorunlardan hiç biri bilgisayarınızda olmadığı halde kablosuz ağ adı görünmüyorsa çevrenizde hiç bir kablosuz ağ yayını yok demektir.
Bulunduğunuz konumda daha önce “Kentwifi kablosuz internet” ağına bağlanmanıza rağmen şu anda aynı konumda bağlanamıyorsanız lütfen teknik destek hattımızı arayınız.

Sinyal gücünüz çok düşük ise öncelikle bağlantı kurduğunuz konumu değiştirerek en iyi sinyal aldığınız konumda bağlantı kurmayı deneyiniz. Yine de sinyal gücü değeri aynı ise her geçen gün artan erişim noktalarımız ile sinyal gücünüz zamanla artacaktır.

Evet, kurulumda tahsis edeceğimiz access point cihazlarımız 4 portludur, internet hizmetini kablolu olarakta kullanablilirsiniz.

Tek bir hesap ile aynı anda 2 bilgisayara kadar bağlantı kulolurabilirsiniz,fakat diğer 1 bilgisayar sizin bant genişliğinizi tüketecektir. “bant genişliği” (internet hızı)

Kentwifi kablosuz internet kapsama alanları dahilinde istediğiniz yerden internete bağlanabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular ve sorunlarla ilgili olarak bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları ve email adresleri için iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz.